Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title



Прізвище, ім'я, по батькові:
Щиголь Ніна Олександрівна
Рік народження: 1966 
Освіта: вища 
Фах: вчитель української мови та літератури
Звання, нагороди: Почесна грамота Знам'янської міської ради. 2008 рік; Почесна грамота відділу освіти Знам’янського виконавчого комітету 2011 рік
Посада: вчитель   
Педагогічний стаж: 25 рік


Адреса досвіду:
НВК «Знам'янська ЗШ І—IIГ ступенів №2 - ліцей», проспект ВЛКСМ. 9. м.Знам'янка.   Кіровоградська область, т. 2-21-10

Інформація про досвід

Тема: Використання інноваційних технологій як один із чинників пізнавальної активності учнів на уроках української мови та літератури

Мета: організовувати вивчення мовної теорії з використанням інтерактивних форм роботи з учнями, системно і цілеспрямовано засвоювати правописні теми шкільного курсу української мови

Короткий зміст:

Щиголь Ніна Олександрівна працює вчителем української мови та літератури. На своїх уроках уникає одноманітності й шаблонності, застосовуючи ефективні методи і прийоми в процесі засвоєння учнями нових знань, формує їх творчі здібності.
Впровадження інтерактивного навчання реалізує, організовуючи роботу в парах та малих групах. За умов парної роботи всі діти в класі отримують можливість говорити, висловлюватись, обмінюватись ідеями з партнером. Вони знаходять відповіді на проблемні питання, складають характеристики героїв, формулюють підсумки уроку. У парах вчитель проводить рольову гру «Інтерв'ю письменника», де один з учнів виконує роль кореспондента, а інший-письменника.
Для швидкого складання характеристики героя або оцінювання його вчинків використовує такі прийоми як «Мікрофон» та «Мозковий штурм», які дають можливість кожному по черзі висловити свою думку та порівняти її з думками інших.
На вступних уроках вчитель доцільно застосовує рольову гру «Заочна екскурсія». Учнів поділяє на творчі групи, котрі готують свої повідомлення, матеріали. Це можуть бути групи «істориків», «мистецтвознавців», «бібліографів» та інші.
Для того, щоб учень визначив свою власну позицію та обгрунтував свої думки, вчитель застосовує інтерактивний метод «Займи позицію».
Урок типу КВК Ніна Олександрівна проводить  як урок повторення певної теми чи розділу. Структура його така:
І етап – розминка (розповідь з теми);
ІІ етап – конкурс «Перевірка домашнього завдання» (творчого характеру: сценка, діалог);
ІІІ етап – завдання тестового характеру;
ІV етап – конкурс «Відгадай» (загадки, мовні ігри);
V етап – конкурс акторів і художників;
VІ етап -  підсумки конкурсу, відзначення переможців.
Ще одним прикладом підсумкового повторення може бути урок з теми «Словосполучення» у 5 класі. Його вчитель проводить у вигляді гри – подорожі. На початку уроку оголошує, що у подорож відправляється весь клас, але доїдуть до місця призначення лише ті учні, які виконають усі завдання і дадуть правильні відповіді на всі запитання.
Цікавим є урок – семінарське заняття, що вона  практикує у старших класах. У семінарах виділяє три основні етапи: підготовка до занять і виконання запропонованих завдань, актуалізація знань, підбиття підсумків роботи.
В учнів сформовані навички думати, розуміти суть речей, осмислювати ідеї, формулювати й відстоювати свої переконання, спілкування, розкриватися у взаємодії. А на взаємодії й базується інтерактивне навчання.
Таким чином, вчитель, використовуючи інтерактивні методи та прийоми на уроках української мови, активізує розумову діяльність школярів, розвиває їхню логіку та критичність мислення, мовленнєві уміння та навички, допомагає проявити особисте «Я».

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково методичне видання
  • Інше
Основні показники результативності:
Вихованці є учасниками та переможцями міських, регіональних олімпіад, вступають на журналістське відділення, працюють учителями української мови та літератури загальноосвітніх шкіл України, працюють в органах влади та місцевого самоврядування.

Форма узагальнення: опис роботи
Схвалено (ким? коли?): методична рада школи - 2011 рік, рада міського методичного кабінету - 2011 рік.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет.

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання: зі своїм досвідом роботи вчитель охоче ділиться з колегами в рамках шкільних та міських методичних об’єднань. На базі школи проводились міські семінари директорів шкіл, заступників директорів, вчителів української мови та літератури, в ході яких вона демонструвала свої педагогічні знахідки. Вчитель виступає на семінарах, педагогічних радах, на курсах підвищення кваліфікації.
_