Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title



Прізвище, ім’я, по батькові: Мазур Любов Іванівна

Рік народження:  1958  

Освіта: вища  

Фах:  вчитель початкових класів

Звання, нагороди:  нагороджена в 1988 році  значком «Відмінник народної освіти УРСР».  

Посада: вчитель  Педагогічний стаж: 32 роки
Адреса досвіду: НВК „Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей”, проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область , т. 2-21-10

Інформація про досвід
Тема: Розвиток мовлення молодших школярів шляхом взаємодії різних видів мовленнєвої діяльності.     
Мета: формування й удосконалення умінь і навичок учнів щодо володіння рідною мовою в усіх сферах і видах мовленнєвої діяльності

Короткий зміст:
    Мазур Л.І. є творчо працюючим вчителем з високим рівнем професійної   майстерності та широким діапазоном професійних надбань. Має напрацьований досвід з проблеми :  «Розвиток мовлення молодших школярів шляхом взаємодії різних видів мовленнєвої діяльності».  
       Головне завдання, яке ставить перед собою Любов Іванівна - це бачити в кожній дитині її приховані можливості, і головне, допомогти цим можливостям реалізуватися.
       Розвиток мовлення є провідним принципом роботи вчительки, він пронизує і об’єднує всі сторони мовленнєвої діяльності учнів.
       Умовою формування мовленнєвих умінь і навичок у дітей є потреба спілкування.   Тому під час проведення будь-якого уроку вчитель  передбачає  такі ситуації, які б спонукали дитину висловлювати думку, розповідати щось. Однак, щоб дитина говорила правильно, з дотриманням літературних норм, вчителька власним прикладом дає зразок мовлення, а також створює повноцінне мовленнєве середовище. В кінцевому результаті такої роботи школярі впевнено розказують та пишуть про те, що вони добре знають: у них є необхідний запас знань, матеріал за темою розповіді, вони можуть виділити головне, суттєве.
      В процесі розвитку мовлення вчителькою здійснюється робота за такими напрямками: покращення артикуляції звуків, підвищення культури мовлення, робота над збагаченням, уточненням і активізацією словника, удосконалення граматичного ладу мовлення, робота над зв’язним мовленням. Для цього на уроках проводяться словесні ігри, які розвивають та збагачують словник дітей, вдосконалюють правильну звуковимову, формують граматичну правильність мовлення. Ситуації мовленнєвого спілкування, які застосовуються на уроках, дають можливість розвивати усне розмовне мовлення в різних ситуаціях, формувати основи мовленнєвого етикету. Подобається дітям розв’язувати мовленнєво – логічні задачі (загадки, кросворди, ребуси), які спонукають до використання різних прийомів розумової діяльності, тим самим допомагають розвивати зв’язне мовлення дітей.  Усі напрямки роботи розвиваються паралельно, хоча водночас перебувають у підпорядкованих відношеннях: словникова робота з одного боку передбачає формування правильної літературної вимови, а з іншого—дає матеріал для зв’язного мовлення; під час підготовки до розповіді, переказу, твору проводиться робота над словом, словосполученням, реченням.
       Завдання, яке ставить перед собою Любов Іванівна - це опанування дитиною мови для того, щоб успішно вчитися, оскільки міцність засвоєних знань з усіх навчальних предметів залежить від уміння зв’язно, логічно, послідовно виражати ці знання в словесній формі.  Наскільки змістовно, чітко і правильно учень висловлює свої думки, можна судити про його загальний розвиток.
      В процесі своєї діяльності вчитель намагається сформувати духовно багату, соціально активну особистість, а це в свою чергу можливо, коли дитина оволодіє мовою як засобом спілкування, мислення, пізнання, самовираження, самоутвердження її в колективі.
     Розуміючи роль сімейного виховання, підтримує тісні зв’язки з батьками, надає їм практичну допомогу у вихованні дітей, вміло залучає їх до життя класу, шкільних справ.
     Високий фаховий рівень, доброзичливість стали запорукою високого авторитету Любов Іванівна серед колег, батьків і учнів.

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше  
Основні показники результативності:  Вихованці є переможцями і учасниками  Всеукраїнських  конкурсів   «Соняшник» - 5 учнів,   «Колосок» - 8 учнів,     «Кенгуру» - 9 учнів;      
Форма узагальнення:  опис досвіду
Схвалено (ким? коли?): досвід вивчається  
Місце збереження: шкільний методичний кабінет  
Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області
Інформація про використання :  вчитель ділиться своїм досвідом на семінарах , курсах підвищення кваліфікації вчителів, конференціях, педагогічних читаннях, бере участь у освітніх виставках міста і області.