Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title


Прізвище, ім’я, по батькові:
Сопільняк  Юрій  Михайлович
Рік народження:  1951  
Освіта: вища  
Фах:  вчитель історії та суспільствознавства
Звання, нагороди:  нагороджений знаком „Відмінник освіти України”. В 2001 році нагороджений Почесною грамотою МОН України. Має вищу кваліфікаційну категорію, звання „Вчитель-методист”.
Посада: вчитель 
Педагогічний стаж: 30 років

Адреса досвіду: НВК „Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей”, проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область , т. 2-21-10

Інформація про досвід

Тема: Особистісно-орієнтоване навчання на уроках історії
Мета: визначення і вивчення в межах предметного матеріалу обов’язкових понять, хронології, імен історичних діячів, навколо яких будується предметний навчальний  матеріал
Короткий зміст:

    Сопільняк Ю.М. є творчо працюючим вчителем з високим рівнем професійної майстерності та широким діапазоном професійних надбань.

    Має напрацьований досвід з проблеми „Особистісно-орієнтоване навчання на уроках історії”, який вивчено та узагальнено в закладі і на рівні міста, занесено в міську картотеку  педагогічного досвіду. Самостійно розробив проблемні завдання, методи і прийоми, за допомогою яких вдало організовує на уроках пошукову та дослідницьку роботу. За допомогою інтерактивних технологій на уроках забезпечує розвиток пізнавальної активності, де процес пізнання йде від учня. Внаслідок такої організації навчальної діяльності учні спостерігають, порівнюють, аналізують, роблять висновки, з’ясовують закономірності. Змінює характер завдань, прагне збудити дітей до розумових дій. На уроках відбувається інтенсивна самостійна діяльність учнів, пов’язана з включенням механізму творчості, допомогою і заохоченням з боку вчителя. Колективний пошук, який спрямовується вчителем і супроводжується питаннями, спонукає самостійне мислення учнів. Кінцевим результатом своєї педагогічної діяльності Юрій Михайлович вважає виховання всебічно розвиненої особистості, патріота своєї країни, який займає активну громадянську позицію, вміє обґрунтовано висловлювати власну думку щодо історичних подій.

    Досконало володіє ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу, поряд із традиційними уроками проводить уроки-дослідження, уроки-диспути.

    Багато уваги Юрій Михайлович приділяє позакласній роботі з дітьми, в якій прагне прищепити учням любов до Батьківщини, показати її красу і велич, трагізм і славу. Під його керівництвом  неодноразово здійснювалися  поїздки до Києва, до Холодного Яру, цієї унікальної природно-історичної перлини України, Корсунь-Шевченківського.

    Високий фаховий рівень, доброзичливість стали запорукою високого авторитету Юрія Михайловича серед колег, батьків і учнів.

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше  


Основні показники результативності: 
Вихованці є переможцями міських, регіональних олімпіад, працюють учителями історії загальноосвітніх шкіл України і Росії, працюють в органах влади і місцевого самоврядування.
Випускник 1980 року Заточна Ольга працює начальником відділу культури і туризму, Стукаленко Олександр і Климентьєв Євгеній  – у виконкомі міської ради.
У 1997 році Ю.Сопільняка нагороджено знаком „Відмінник освіти України”.
В 2001 році нагороджений Почесною грамотою МОН України, має  звання „Вчитель-методист”.
Нагороджений Почесною грамотою Кіровоградської обласної ради в 2007 році, Почесною грамотою УОН Кіровоградської ОДА в 2011 році, Почесною грамотою Знам’янської міської ради в 2008 році, 2011 р., 2012 р.; Почесною грамотою відділу освіти – в  2011 році


Форма узагальнення:  опис досвіду

Схвалено (ким? коли?): методична рада школи – 2012 р., рада міського методичного  кабінету – 2012 р., методична рада науково-методичного кабінету історії КОІППО імені В.О.Сухомлинського.

Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет, науково-методичний кабінет історії КОІППО імені В.О.Сухомлинського.


Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання:  Вчитель ділиться своїм досвідом на семінарах , курсах підвищення кваліфікації вчителів, конференціях, педагогічних читаннях, бере участь у освітніх виставках міста і області.