Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я, по батькові:      Смик Тамара Костянтинівна
Рік народження: 1948    
Освіта: вища   
Фах: вчитель математики 
Звання, нагороди: грамота відділу освіти Знам’янського виконавчого комітету, 2003р., Почесна грамота Кіровоградської обласної ради, 2010 р.
Посада:  вчитель        
Педагогічний стаж:  46 р.
Адреса досвіду: НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2- ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область.
 
Інформація про досвід

Тема:  Удосконалення  диференційованого підходу до організації навчальної діяльності учнів; організація самостійної роботи на уроках математики.
Мета:  У процесі викладання математики створювати умови для розумового розвитку учнів, їх самореалізації і самоствердження, формувати науковий світогляд, розвивати у них здібності до інтелектуальної праці, логічне мислення, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між природними явищами і процесами, формувати компетентність учнів.

Короткий зміст:

    Рівнева диференціація на уроках математики вчителя Смик Т.К. допомагає кожному учневі повірити в свої сили, спробувати застосувати набуті знання на практиці, проявити наполегливість в досягненні поставленої мети, а більш підготовленим дітям – творчо осмислити новий матеріал, проявити до нього особистий підхід, нестандартні методи розв’язання  проблеми.    На всіх етапах уроку  учні працюють по трьох рівнях складності:        І група – початковий та середній рівні;    ІІ група – достатній рівень;
    ІІІ група -  високий рівень.
Учні, самокритично ставлячись до своїх знань та підготовленості, самі визначають, хто в якій групі буде працювати. Групи мобільні, учень в залежності від особистих причин може переходити з однієї групи в іншу, але кожен намагається врешті решт виконати більш складне завдання.
    Під час актуалізації опорних знань, сприйняття нового матеріалу перевага надається проблемним методам навчання, які передбачають створення проблемної ситуації, пошук і розв'язання складних питань, що потребують актуалізації знань, аналізу, уміння бачити за окремими фактами  закономірності.
    Особливе місце на уроках займають самостійні роботи, математичні диктанти. Вони мають як навчальну функцію, так і функцію діагностики та самооцінки навчальних досягнень. Мету цих робіт учитель визначає залежно від реальних навчальних можливостей учнів.  
    У процесі навчання проводиться моніторинг навчальних досягнень учнів.  Під час контрольних запитань, бесід розглядаються різні точки зору, установлюється сприятливий характер педагогічного спілкування на уроці, оцінюється не тільки правильність, а й самостійність та оригінальність відповіді.
    Головні методичні ідеї вчителя:
1.    Добровільність навчання (діти повинні з бажанням іти на урок, почувати себе комфортно, не боятися). Для цього важливе значення має не тільки професіоналізм учителя, але й створення сприятливого мікроклімату на уроці, мотивація навчальної діяльності учнів на кожному етапі уроку та її диференціація.
2. Забезпечення 100% зайнятості учнів на уроці, що досягається     застосуванням різноманітних способів навчання. Ефективність     засвоєння прямо залежить від ступеня активізації учнів і залучення їх     до       процесу навчання. Застосування різноманітних методик робить     процес     навчання дійсно творчим, забезпечує зацікавленість учнів,     допомагає розумінню та засвоєнню матеріалу.
3.    Багаторазове повторення на різних рівнях засвоєння матеріалу. Для цього  застосовуються  різні форми контролю.
4.    Раціональне використання робочого часу на уроці: кожний етап уроку продумано в деталях, не допускається втрачання ні хвилини уроку, учні працюють в темпі, не відволікаються на сторонні чинники.
5.    Розвиток творчої самостійності учнів. Цьому сприяє використання групових дискусій, індивідуальні завдання, навчання учня учнем, творчі самостійні роботи дітей.
6.    Формування уміння школярів працювати з довідковою літературою та складати тези, конспекти, схеми.

Форма відбору:

  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше


Основні показники результативності:
    Кращі учні вчителя були переможцями шкільних та міських олімпіад з математики: Кураєва Марія, Юдова Єлізавєта –на протязі 2007 – 2012 років  були переможцями шкільних та міських олімпіад з математики, Яценко Артем – в 2011 та 2012 роках – переможець шкільних та учасник міських олімпіад.
Форма узагальнення: опис досвіду
Схвалено (ким? коли?): методична рада школи, 2010 р.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання:
  Вчитель ділиться своїм досвідом на міських семінарах, конференціях, засіданнях методичного об’єднання вчителів математики, виступає на педрадах, проводить відкриті уроку.