Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я, по-батькові:  Орищенко Віра Павлівна
Рік народження: 1964
Освіта: вища
Фах: вчитель математики і фізики
Звання, нагороди: вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист;2002 р. – грамота Знам’янської міської ради та її виконавчого комітету; 2006 р.-лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Заступник директора з виховної роботи загальноосвітнього навчального закладу – 2006», подяка Управління освіти  і науки  Кіровоградської обласної адміністрації (наказ №372 від 16.10.2006 р.); 2007 р.-  сертифікат по навчанню SNTEL  «Навчання для майбутнього» (01.11.2007 р.); 2008 р. – подяка за участь у Всеукраїнському  огляді-конкурсі «Панорама творчих уроків»;2009 р. – почесна грамота Управління освіти і науки науки  Кіровоградської обласної адміністрації (наказ №232-н від 21.09.2009 р.); 2010 р. -почесна грамота Управління освіти і науки науки  Кіровоградської обласної адміністрації (наказ №94 від 12.03.2010 р.), подяка за активну участь в обласній педагогічній олімпіаді «Обдарований педагог  - обдаровані діти» ( 24-25. 11.2012 р.); 2011 р. -подяка Управління освіти  і науки  Кіровоградської обласної адміністрації (наказ № 111 від 12.03.2011 р.), подяка Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України інституту інноваційних технологій і змісту освіти ( наказ № 152 від 31.05.2011 р.)

Посада: вчитель, заступник з навчально-методичної та наукової роботи

Педагогічний стаж: 25 років

Адреса досвіду: НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2- ліцей», проспект ВДКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область, т. 805233-2-21-10

Інформація про досвід

Тема: Розвиток творчих здібностей учнів на уроках математики

Мета: Забезпечення свідомого і міцного оволодіння системою математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті; формування уявлень про ідеї і методи математики та її ролі у пізнанні навколишнього світу, розумовий розвиток учнів: розвиток мислення, насамперед логічного, просторових уявлень і уяви, алгоритмічної культури, як особливого аспекту культури мислення, пам’яті тощо; розвиток позитивних рис особистості та творчих здібностей учнів: розумової активності, пізнавальної діяльності і самостійності, пізнавального інтересу, потреби в самоосвіті, здатності адаптуватися до умов, що змінюються, ініціативи, творчості та інше. Створення робочого настрою дітей, допомога ім. подолати труднощі в засвоєнні навчального матеріалу. Формування та розвиток основних груп компетентностей школярів, виявлення здібних та обдарованих дітей, розвиток пізнавального інтересу та активізація здібностей учнів, забезпечення продуктивної творчої діяльності.

Короткий зміст:

Орищенко В.П. створює оптимальні вимоги для активної пізнавальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів, при цьому керується принципом В.О.Сухомлинського: «У серце ввійде лиш те, що йде від серця».
    Провідною ідеєю досвіду є: розвиток у школярів математичних компетенцій, здатності логічно мислити на основі спостережень над конкретними прикладами дійсності, застосування прийомів порівняння та співставлення, аналізу і синтезу та поступового узагальнення; використання прийомів активізації мислительської діяльності учнів;використання інтерактивних та сучасних педагогічних технологій для розвитку пізнавальної активності учнів;використання раціональних способів навчальної роботи шляхом використання комплексу дидактичних засобів та відпрацювання загально навчальних умінь і навичок за допомогою алгоритмів, схем, пам’яток індивідуального та колективного користування, формування прийомів роботи з підручниками, довідниками, схемами, додатковою літературою; урізноманітнення діяльності школярів (індивідуальні картки-завдання, математичні диктанти, усні вправи, проблемні ситуації тощо).
Працюючи над проблемою «Розвиток творчих здібностей на уроках математики», вчитель приділяє значну увагу розробці уроків у різних технологічних системах. Такий підхід до уроків допомагає визначитися в організації взаємодії «учитель-учень-учень», що сприяє реалізації особистісно-діяльнісного  навчання. Розвитку пізнавальних інтересів учнів сприяє рівнева диференціація, яку вчитель реалізує на своїх уроках. Віра Павлівна не обмежується лише оцінкою навченості учнів, а стимулює їхні особистісні досягнення, приділяючи відповідальність за результати співпраці з ними.
Вчитель підбирає цікаві задачі, нестандартні прийоми їхнього застосування, що дозволяють підвищити інтерес до здобуття знань з математики. Навчає міркувати своїх учнів так, щоб їхнє мислення було послідовним.
Навчання математики базує на таких принципах:
•    активізація пізнавальної діяльності учнів, розвиток їхніх творчих здібностей;
•    пошуковий підхід до змісту освіти, що сприяє розвитку навичок дослідницької роботи, початкової наукової діяльності;
•    індивідуалізація навчальних підходів як умови творчого розвитку особистості;
•    формування щирих відвертих стосунків між учителем та учнем.
На уроках використовує колективні форми роботи (робота в парі,  робота в групах різнорівневого складу тощо), які сприяють вихованню колективізму, відповідальності. Обирає в класі консультантів (це учні, які добре засвоюють предмет), які допомагають в організації роботи на уроках, зокрема для роботи зі слабкими учнями для корекції знань на уроках, зокрема для роботи зі слабкими учнями для корекції знань тощо. У процесі розв’язання цікавих завдань, створює групи здібних до математики учнів.
Таких дітей готує до участі в олімпіадах і конкурсах. Віддає перевагу задачам, що під час розв’язування яких учні виявляють комбінаторні здібності, кмітливість, акуратність у громіздких перетвореннях.
З впровадженням нових підходів до оцінювання якості знань школярів (моніторинг якості математичної освіти, зовнішнє незалежне оцінювання), Віра Павлівна звертає увагу на вміння та навички учнів працювати з тестовими завданнями, анкетами, знаходити правильну відповідь серед запропонованих, вирішувати завдання стандартної тат творчої ситуації.
Особливу увагу приділяє позакласним заняттям, під час яких навчає дітей розв’язувати складні задачі, які дають можливість переважній кількості учнів проявити свою ініціативу, самостійність і розраховані на активну творчу роботу.
В роботі має стабільні плідні результати. Її учні неодноразово займали призові місця на міських і обласних олімпіадах, корн кусах-захистах науково-дослідницьких робіт.
Вчитель приділяє значну увагу роботі з обдарованими дітьми, яких залучає до занять у науковому товаристві та МАН, де вона працює керівником секції математики. Тут учні навчаються розв’язувати задачі на дослідження, виробляють уміння і навички розв’язувати нестандартні задачі, що є найважливішим моментом при підготовці школярів до участі в олімпіадах. Школярі навчаються самостійно працювати з науковою літературою, опрацьовувати новий матеріал, робити певні висновки і дослідження. Кожен з учнів НТУ обирає тему, над якою  працює цілий рік (іноді два), а потім він знайомить зі своєю проблемою інших членів НТУ, доводить її актуальність, робить висновки, дає пропозиції щодо розв’язання.
Використовуючи сучасні інноваційні технології, зокрема технології інтерактивного навчання, Віра Павлівна домагається підвищення ефективності навчального процесу, досягнення інтелектуального розвитку учнів, забезпечення ними навичок саморозвитку. Використання елементів проблемного навчання, різноманітних форм і способів роботи, глибоке знання вимог програми, вміння використовувати відповідну літературу роблять уроки вчителя цікавими, такими, що розвивають мислення та стимулюють творчу активність учнів.
Не зупиняючись на досягненому, Віра Павлівна постійно працює над підвищенням фахової майстерності. Так, у 2007 році вона успішно завершила курси за програмою Intel «Навчання для майбутнього» і отримала сертифікат. У 2006 році Віра Павлівна стала лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Заступник директора з виховної роботи загальноосвітнього навчального закладу -2006». У 2008 році отримала подяку за участь у VII Всеукраїнському огляді-конкурсі «Панорама творчих уроків». У  2009 р.  та у 2010 р. нагороджена почесною грамота Управління освіти і  науки науки  Кіровоградської  обласної адміністрації. У 2011 р. Віра Павлівна отримує подяку за активну участь в обласній педагогічній олімпіаді «Обдарований педагог  - обдаровані діти»  та  подяку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України інституту інноваційних технологій і змісту освіти інституту інноваційних технологій і змісту освіти за організацію участі учнів в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», проходить навчання та отримує сертифікат з теми «Основи мнемотехніки».

Форма відбору:

  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний чи обласний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка освітніх досягнень   
  • Міжнародна виставка освітніх досягнень   
  • Науково-методичне видання   
  • Інше

Основні показники результативності:
Учні є переможцями міських, регіональних та обласних олімпіад, обласних конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, учасниками Міжнародного     математичного конкурсу «Кенгуру», випускники НТУ та школи успішно складають ДПА та ЗНО, вступають до ВНЗ, де безпосередньо застосовують знання з математики та інше.

Форма узагальнення: опис досвіду

Схвалено (ким? коли?): методична рада НВК, рада міського методичного кабінету – 2009 р.

Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет, науково-методичний кабінет математики КОІППО імені В.О.Сухомлинського.

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання:
Вчитель ділиться своїм досвідом на обласних та міських семінарах та конференціях, курсах підвищення кваліфікації вчителів, бере участь в хмурівських читаннях, є постійним членом обласної творчої групи «Науково-практичні семінари по роботі з обдарованими дітьми».