Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title



Прізвище, ім’я, по батькові:
Ніколенко  Світлана  Григорівна
Рік народження: 1963
Освіта: вища
Фах: вчитель історії та суспільствознавства
Звання та нагороди: грамота обласного відділу  освіти, 2009 р., має вищу кваліфікаційну категорію, вчитель - методист
Посада: вчитель 
Педагогічний стаж:  25 років

Адреса досвіду: НВК «Знам’янська ЗШ І – ІІІ ступенів № 2 – ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область, т. 2 – 21 – 10

Інформація про досвід

Тема: Організація самостійної пізнавальної діяльності та активізація творчих здібностей учнів за допомогою інтерактивних методів навчання.
Мета: визначення і вивчення в межах предметного матеріалу обов’язкових понять, хронології, імен історичних діячів, використовуючи інтерактивні форми роботи, які спрямовані на різнобічний розвиток пізнавальної активності учнів.

Короткий зміст:

Ніколенко С.Г. є творчо працюючим вчителем з високим рівнем професійної майстерності та широким діапазоном професійних надбань.
Має напрацьований досвід з проблеми «Організація самостійної пізнавальної діяльності та активізація творчих здібностей учнів за допомогою інтерактивних методів навчання», який вивчено та узагальнено в школі і на рівні міста, занесено в міську картотеку передового педагогічного досвіду.
Досвід Ніколенко Світлани Григорівни відображає надбання багаторічного пошуку методів та прийомів виховання в учнів інтересу до суспільних наук, активної громадянської позиції та патріотизму, розвитку історичного мислення та політичної культури.
Провідною ідеєю досвіду є широке застосування інтерактивних методів навчання, найбільш ефективних форм і методів роботи на уроках, які спрямовані не на репродуктивне відтворення матеріалу, а на розвиток вмінь і навичок, активізацію самостійного здобуття інформації, співпраці, співтворчості.
Колективний пошук, який уміло спрямовується вчителем і супроводжується питаннями, спонукає до самостійного мислення учнів.
Групові технології дуже корисні під час виконання практичних завдань, під час вивчення нової теми, коли учні на уроці отримують певні завдання, а потім направляють свою діяльність на виконання і презентацію цих завдань.
Саме ці форми роботи дають можливість учням навчитись спілкуватись, не комплексувати представляючи результати роботи групи, що сприяє формуванню певного комунікабельного вміння. У процесі навчання застосовує ті, які подобаються учням:
1.    «Мозковий штурм».
2.    Експертні групи.
3.    Асоціації.
4.    Ігри (рольові, навчальні).
5.    Уроки з використанням комп’ютерної техніки тощо.
Практикує проведення уроків – комп’ютерних презентацій.
Отже, система за якою працює вчитель, ґрунтується на пізнавальному інтересі учнів. Це і є основний внутрішній мотив їхнього навчання, який дає змогу перетворити перебування учня в школі на радість.

Форма відбору:

-    Всеукраїнський професійний конкурс
-    Регіональний професійний конкурс
-    Інші професійні конкурси, всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
-    Міжнародна виставка з освітніх досягнень
-    Науково-методичне об’єднання
-    Інше

Основні показники результативності: її учні добре обізнані з предмета, мають гарні комунікативні навички, творчо мислячі, беруть участь та перемагають у міських та регіональних олімпіадах, конкурсах різних рівнів.

Форма узагальнення: опис досвіду

Схвалено (ким? Коли?): методична рада НВК – 2009 р., рада міського методичного кабінету – 2009 р., методична рада науково-методичного кабінету історії КОІППО імені В.О.Сухомлинського – 2009 р.

Місце збереження: методичний кабінет НВК, міський методичний кабінет, науково-методичний кабінет історії КОІППО імені В.О.Сухомлинського.

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання: вчитель ділиться своїм досвідом на семінарах, курсах підвищення кваліфікації вчителів, на конференціях, педагогічних читаннях, бере участь у обласних освітніх виставках міста і області, є керівником творчої групи НВК, членом обласної творчої групи.