Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я по батькові: Макарова Галина Василівна
Рік народження: 1962                             
Освіта: вища
Фах: вчитель англійської та німецької мови
Звання: вчитель І категорії, старший вчитель, 2012 р.
Посада: вчитель                                       
Педагогічний стаж: 28 років
Адреса досвіду: НВК, "Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – ліцей”, проспект ВЛКСМ, 9, 2-25-96, м. Знам’янка Кіровоградської області

Інформація про досвід

Тема: Використання комунікативних методів як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови.

Мета: забезпечити розвиток та саморозвиток особистості, реалізувати себе в досягненні наукової діяльності та поведінки, удосконалювати навички творчого підходу до роботи.

       У наш час відбувається модернізація мовної освіти в Україні. Цей процес обумовлений міжнародною інтеграцією на національному та міжнародному рівнях. Можна стверджувати, що іноземна мова є засобом пізнання картини світу, прилучення до цінностей, створених іншими народами.
Для цього сучасна людина повинна володіти іноземними мовами. І основна мета навчання іноземній мові в школі полягає у формуванні комунікативної компетенції, здатності і готовності здійснювати іншомовне спілкування з носіями мови.
 Вчитель Макарова Г. В. багато років працює над проблемою розвитку комунікативних навичок учнів, зацікавлюючи їх у спілкуванні між собою, з учителем та з носіями мови англійською. Цьому сприяють: 
-   створення доброзичливої атмосфери та позитивне  налаштування на уроці;
-   використання різноманітних прийомів та методів роботи;
-   використання музики,яскравої кольорової наочності;
-   різноманітний роздавальний та дидактичний матеріал з творчими завданнями;
-   організація  роботи в парах та групах;
-   використання аудіо та відеоматеріалу на уроках;
-   різноманітні навчальні ігри для розвитку мовленнєвих навичок;
-  ділові ігри, що пробуджують мислення, удосконалюють загальну культуру спілкування та                                                               соціальної поведінки;
-  створення ситуацій, наближених до реального життя;
-  використання проектної методики, коли учні вчаться працювати з довідковою літературою, -  використовувати інтернет ресурси та власний досвід;
-  творчі завдання:взяти інтерв’ю, придумати рекламу, написати об’яву, листа;
-  проведення зустрічей з носіями мови – волонтерами Корпусу Миру;

Значне місце в досвіді роботи вчителя Макарової Г. В. займає навчання методом проектів. 
Ця технологія забезпечує особово-орієнтоване навчання, є способом розвитку творчості, пізнавальної діяльності, самостійності.
При роботі методом проектів вчитель Макарова Г. В. застосовує багаторівневий підхід до вивчення мови, що охоплює читання, аудіювання, усне мовлення і граматику. Метод проектів сприяє розвитку активного  самостійного мислення учнів і орієнтує їх на спільну дослідницьку роботу.  
     Застосовуючи метод проектів вчитель формує в учнів комунікативні навички, виховує культуру спілкування, уміння коротко і доступно формулювати думки, розвивати уміння добувати інформацію з різних джерел, обробляти її за допомогою сучасних комп’ютерних технологій, створює мовне середовище, сприяюче виникненню природної потреби в спілкуванні іноземною мовою.
Макарова Г. В. вважає, що проектна форма роботи є однією з актуальних технологій, що дозволяють учням накопичувати знання з предмету. Учні розширюють свій світогляд, кордони володіння мовою, отримуючи досвід від практичного його використання, вчаться чути і розуміти один одного при захисті проектів. Учні працюють з довідковою літературою, словниками, комп’ютером,  тим самим створюється можливість прямого контакту з автентичною мовою, чого не дає вивчення мови лише за допомогою підручника на уроці.
 Робота над проектом-процес творчий. Учень самостійно, або під керівництвом вчителя займається пошуком вирішення якоїсь проблеми. Робота над проектами розвиває уяву, фантазію, творче мислення, самостійність і інші особові якості.   
    У навчанні учнів англійській мові Макарова Г.В. застосовує аудіо та відеоматеріали. Це робить процес навчання цікавим, учні вчаться зосереджуватись, концентрувати увагу, розвивається мовна догадка,  збагачується активний лексичний запас учнів. Вони більш глибоко розуміють  та краще  запам’ятовують, перегляд стимулює мовну активність учнів.
Після перегляду фільму учні виконують завдання, поставлені вчителем. Вони обговорюють фільм, риси характеру та вчинки кіногероїв, в усній і письмовій формах передають зміст побаченого і почутого, приймають участь у рольових іграх та дискусіях.
    Вчитель проводить роботу щодо підвищення мотивації учнів у вивченні іноземної мови, організовуючи зустрічі з волонтерами Корпусу Миру США в Україні. Так, зустріч з волонтером Ешлі  Кейзер дала можливість учням 6, 7, 8 та 10 класів поспілкуватись англійською  з носієм мови, розширити світогляд, побувавши на презентації про США, дізнатись про систему освіти цієї країни, свята, звичаї і традиції американців.  
   Макарова Г. В. впевнена, що ефективності уроків сприяє використання різноманітних прийомів, серед яких є навчальні та ділові ігри, інтерактивні методи. Вчитель проводить уроки - подорожі, уроки - вікторини, брейн – ринги,  конференції, дебати, уроки з елементами інсценування та театралізації.                                                                                                                 
   Фахові журнали "Англійська мова та література” та "English” неодноразово публікували конспекти уроків та сценарії позакласних заходів вчителя. Вони відрізняються різноманітністю прийомів та методів, цікавими видами роботи для молодших школярів та учнів середніх класів.
   Вчитель Макарова проводить велику роботу по залученню учнів до участі у конкурсах. Так, в 2011 та 2012 р. учні прийняли  активну участь у конкурсі "Грінвіч”.
   Учні приймають участь в олімпіадах з англійської мови. Так в 2011 – 2012 н. р. учень 8 класу став переможцем ІІ туру Всеукраїнської олімпіади.
   Велику увагу вчитель приділяє підвищенню своєї фахової майстерності, приймаючи участь у семінарах, у роботі шкільного та міського методичного об’єднання вчителів англійської мови.
  Випускники Макарової Г. В. працюють перекладачами в різних структурах, викладачами у вузах, на залізничному транспорті, та за межами України.

Форма узагальнення: опис досвіду  

Схвалено (ким, коли?): методична рада школи, рада міського методичного кабінету,  2012 р. 

Інформація про використання досвіду: педагогічний досвід вчителя англійської мови Макарової  Галини Василівни народився в процесі її багаторічної педагогічної діяльності по навчанню і вихованню учнів.

Досвід роботи Макарової Галини Василівни з проблеми "Використання комунікативних методів як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови” є результатом багаторічного творчого пошуку, що привів до виявлення нових педагогічних ідей, явищ, метою яких є підвищення ефективності навчально - виховного процесу.
  Учителька виступає з повідомленнями на педагогічних радах, з доповідями на науково -практичних конференціях, педагогічних читаннях.
  Використання досвіду вчителя з проблеми "Використання комунікативних методів як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови” принесе успіх працьовитим, творчим вчителям та сприятиме зростанню їх педагогічної майстерності.