Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я, по батькові: Локоть Тетяна Олександрівна
Рік народження: 1971
Освіта: вища
Фах: вчитель початкових класів, вчитель музики
Звання, нагороди: грамота Знам’янської міської ради, грамота Відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради.
Посада: вчитель початкових класів
Педагогічний стаж:19 років
Адреса досвіду: НВК «Знам’янська загальноосвітня І – ІІІ ступенів школа № 2 – ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, місто Знам’янка, Кіровоградська область, (т. 2 – 21 – 10, 2 – 25 – 96).

Інформація про досвід

Тема: Впровадження ейдотехніки на уроках в початкових класах.
Мета: Реалізовувати і розвивати здібності кожної дитини шляхом використання методів ейдетики, що дає можливість легко і з задоволенням сприймати і засвоювати навчальний матеріал.

Короткий зміст:

Підґрунтям організації навчання в школі є особистісно орієнтований підхід. Він передбачає посилену увагу до особистості, створення сприятливих умов для розвитку здібностей , моральних і фізичних якостей дитини. Інакше кажучи, для кожного школяра мають бути створені найоптимальніші умови навчання.
Перед учителем постає старе, як світ, питання: як виконувати ці завдання? Яким методам і прийомам віддати перевагу? Що робити, щоб кожному учневі було комфортно, легко і цікаво здобувати знання?
Для цього в своїй роботі використовую прийоми ейдетики та мнемотехніки.
Методики ейдетики та мнемотехніки різноманітні: на запам’ятовування слів, віршів, цифр, текстів, телефонів тощо.
Завдяки цим методикам в учнів розвивається зорова, слухова, тактильна пам’ять, довільна увага, вербальне та невербальне мислення, відтворювальна та творча уява, мовлення тощо.
В своїй практиці методи ейдетики використовую на уроках навчання грамоти, читання, математики, розвитку зв’язного мовлення, вивчення курсу «Я і Україна».
Наприклад: в першому класі на уроках навчання грамоти  «оживлюємо» разом з учнями букви, які вивчаємо. На уроках читання вчимо вірші та скоромовки напам’ять за допомогою малюнків (піктограм). На уроках математики в 1 класі, під час вивчення цифр, для їх кращого запам’ятовування, використовую образні зачіпки. На уроках розвитку зв’язного мовлення за допомогою малюнків і піктограм вчимося писати перекази.
Пам’ять дітей у молодшому шкільному віці дуже активна, і це потрібно використовувати. Не слід забувати, що основа пам’яті – це уява. Тому варто  під час навчання спрямовувати дитину на використання своєї уяви, а не примушувати зубрити, заучувати. Яскраві образи, цікаві нестандартні порівняння, зрозумілі дитині, запам’ятовуються набагато краще, ніж багаторазове повторювання незрозумілих понять. Звичайно, не всі діти можуть з першого разу свідомо залучити свою уяву й перенестися у своїй фантазії в інший простір. Та коли бачиш, як горять вогники в очах дітей, що досягли успіху, хочеться працювати далі. Так, я хочу, щоб кожна дитина відчула смак власної перемоги над собою вчорашнім, повірила в себе. Саме застосування прийомів і методів ейдетики допомагають мені в цьому.
Форми відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше                                                                
Основні показники результативності:
Застосувавши цей метод, вчитель слабших учнів підтягує до рівня сильних.
Учні приймають активну участь у Всеукраїнських та міських конкурсах, олімпіадах.
Штефан Ірина – переможець ІІ етапу конкурсу з української мови та літератури імені П.Яцика - Диплом першого ступеня - 2008/2009 н.р.
Гаврилюк Яна - переможець ІІ етапу конкурсу з української мови та літератури імені П.Яцика - Диплом третього ступеня - 2008/2009 н.р., Диплом другого ступеня – 2009/2010 н.р.
Гаврилюк Яна – лауреат Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу «Колосок» - «Срібний колосок» - 2009/2010 н.р.

Форма узагальнення: опис досвіду

Схвалено (ким, коли?): шкільна методична рада, 2012р., рада міського методичного кабінету, 2012р.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання досвіду:


Педагогічний досвід відображає надбання багаторічного творчого пошуку вчителя на сучасному уроці шляхом упровадження новітніх технологій.
Досвід є актуальним, бо дає можливість допомогти учню добре і цікаво вчитися. А цікаво, це коли просто і зрозуміло кожному, коли все вдається, коли дитина не відчуває навантажень, а просувається сходинками пізнання легко і з радістю.
Локоть Т.О. ділиться досвідом, проводячи відкриті уроки та позакласні заходи для колег, для учителів міста, виступає на педрадах, є членом шкільної творчої групи, бере участь в освітніх виставка міста.
Довід є актуальним у досягненніосвітньої мети навчального процесу.