Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я, по батькові: Філіпова Світлана Миколаївна
Освіта:    вища
Фах: вчитель історії та суспільствознавства
Звання, нагороди: звання «Вчитель-методист», Лауреат премії Бориса Кузика
Посада: вчитель      
Педагогічний стаж: 28 років
Адреса досвіду:  НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей» проспект ВЛКСМ, 9, місто Знам’янка, Кіровоградська область т.80523322596
 
Інформація про досвід

Тема: Застосування інтерактивних технологій на уроках історії та правознавства. Робота над проектами .
Мета: Застосування цієї системи навчання формує сукупність життєво необхідних умінь, знань, навичок, створює атмосферу доброзичливості, відкритості, успіху, творчості, вчить дітей вчитися, отримувати задоволення від власне процесу навчання.
Вона здатна забезпечити розвиток самостійності учнів, творчої ініціативи, сприяє здійсненню безпосереднього зв’язку між набуттям знань і вмінь, застосуванню їх у розв’язанні практичних завдань.
Короткий зміст: Філіпова Світлана Миколаївна є творчо працюючим вчителем з високим рівнем професійної майстерності та широким діапазоном професійних надбань.
    Має напрацьований досвід роботи з проблеми "Використання інтерактивних форм і методів навчання як засобу активізації пізнавальної діяльності учнів, формування творчої особистості на уроках історії та правознавства”, який вивчено й узагальнено в школі й на рівні міста, занесено в міську картотеку передового педагогічного досвіду. Останні чотири роки працює над проблемою "Застосування інтерактивних технологій на уроках історії та правознавства. Робота над проектами”.
    Вчителька майстерно  розвиває у школярів вміння практично застосовувати вивчений теоретичний матеріал, бачити взаємозв’язок та взаємообумовленість різних процесів та явищ. Формує культуру мовлення учнів. Особливу увагу приділяє розвитку творчих здібностей учнів, сприяє виробленню самоосвітніх навичок у школярів.
  « Метод проектів дає змогу здобути необхідні для життя знання не в дискретному, а в синтезованому вигляді, що дуже важливо для адаптації  молодої людини до оточення, яке постійно змінюється» ( Р. Рихлик).
Залучаючи учнів до діяльності , вона скеровує їх  на пізнання світу і себе в ньому, реалізує важливий принцип виховання « Допоможи мені, щоб я зробив це сам».
Для реалізації проекту вчитель розробляє чіткий план, що враховує всі аспекти навчання та містить:

-    стислий опис проекту;
-    ключові й тематичні питання ( визначення проблеми);
-    посилання на державні навчальні стандарти та перелік навчальних програм, з якими пов'язаний проект;
-    перелік предметів, з якими пов’язана робота над проектом ( між предметні зв’язки);
-    цілі й очікувані результати навчання;
-    опис діяльності учнів;
-    початкові знання та вміння учнів, необхідні для реалізації проекту;
-    матеріали й ресурси ( апаратні засоби, програмне забезпечення, ресурси Інтернету);
-    можливість диференціації навчання;
-    критерії оцінювання знань і вмінь учнів;
-    поточні заходи( стандартні методи набуття знань і вмінь, обговорення, вивчення проблем рідного міста та краю).

Для успішного використання цього методу, на її думку, учням потрібно:

-    знання та володіння основними дослідницькими методами
( визначення проблем рідного міста та краю, держави в цілому, пошук джерел інформації, збір та обробка даних, пояснення отриманих результатів, бачення та висунення нових проблем, тощо);
-    комп’ютерна грамотність;
-    доброзичливість за будь – яких обставин;
-    обов’язковість у виконанні всіх завдань у визначені терміни;
-    взаємодопомога в роботі . робота в команді;
-    ретельність і добросовісність у виконанні роботи;
-    цілковита рівноправність та свобода у висловлюванні думок та ідей;
-    комунікабельність і толерантність;
-    вміння вести діалог, брати інтерв’ю, проводити анкетування.

Від виконання проектів вчитель очікую таких результатів:
1.    Уміння працювати в групах, відповідально ставитися до виконання своєї частини роботи.
2.    Можливість виявити творчі здібності, виразити свою індивідуальність.
3.    Економія часу.
4.    Застосування набутих знань в подальшому житті.
5.    Стійка мотивація на навчання, що є головним моментом у будь – якій діяльності.

Обов’язковою частиною реалізації методу проектів є необхідність оприлюднення рейтингових оцінок першого десятка кращих учнів групи або класу, які захистили проекти, серед усіх, хто їх виконував. Так пізнають лідерів, золотий фонд.

     Метод проектів Світлана Миколаївна застосовує не тільки під час навчального процесу, а й у позакласній роботі з правознавства. Ілюстрацією цього може бути робота гуртка « Громадянознавство».

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс                              
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше




Основні показники результативності:
    Досконало володіючи методикою викладання історії та суспільствознавчих наук, свої уроки та позакласні заходи Філіпова С. М. проводить з використанням кращих інноваційних педагогічних технологій.
     У роботі має стабільні результати. Її учні успішно навчаються, демонструють міцні знання і вміння, активні учасники позакласних заходів. Є призерами шкільних, міських,  та обласних олімпіад з історії та правознавства.
    У 2011-2012 навчальному році стали переможцями  обласної олімпіади з правознавства  6 учнів С.Філіпової з 9-го, 10-го та 11-го класів. Учень 10-А класу зайняв І місце, та представляв область в ІV Всеукраїнському етапі олімпіади з правознавства в місті Чернівцях де зайняв почесне четверте місце.
У 2011-2012 н. р.  її вихованець Замковий Володимир посів  перше місце  в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, секція історії України, та був учасником захисту науково – дослідницьких робіт у місті Києві, де зайняв призове третє місце.
В 2011-2012 н.р. учень 10-А класу став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ» і буде представляти нашу область на Всеукраїнському етапі конкурсу в місті Києв.
Незабарилася і слідуюча перемога вихованця  Світлани Миколаївни, Замкового  Володимира. Він став переможцем обласного етапу Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!» .  Тема Конкурсу "Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка: суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє".
Позакласна робота з предмету займає чільне місце в педагогічній діяльності вчительки.
В 2011-2012 рр.  члени  дитячо – молодіжної  громадської  організації  «Оберіг», засновником та координатором якої є Світлана Миколаївна,  учні 9-11 класів отримали грант в сумі   9 729.00 грн.   в рамках конкурсу малих проектів адвокаційного спрямування «Ідея-дія-результат», що здійснюється КОО ВГО «АССН» за підтримки Програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», для реалізації проекту «Громадська експертиза – прозорість влади».
    Її вихованці постійні учасники і переможці міських, обласних, Всеукраїнських та  Міжнародних конкурсів: учнівської творчості на тему "Ідея соборності України”, Міжнародного конкурсу з українознавства, Міжнародного конкурсу "Права людини”, Всеукраїнських конкурсів: «Слідами історії»,  конкурс учнівських робіт в рамках акції «Знати, щоб ніколи не забувати» Трагедія «OST». Доля остарбайтерів, наших земляків, Суспільної  Акції школярів України «Громадянин»,  в обласних конкурсах "Я громадянин України”, "Україна – мій рідний дім”, "Краса і біль України”, "Сто чудес України”,  "Мої права”, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів. У 2012 році є переможцями Міжнародного фестивалю, присвяченого Всесвітньому Дню Землі.
    Світлана Миколаївна є керівником шкільного гуртка "Громадянознавство”  та секції історії й правознавства Наукового товариства учнів міста Знам’янки. Багато працює з учнями індивідуально.
    У 2009, 2010, 2011 роках члени гуртка "Громадянознавство” під керівництвом С.Філіпової, ставали переможцями Суспільної акції школярів України "Громадянин”, заключний етап якої відбувся у м. Києві.
    Багато її випускників навчаються на юридичних факультетах у вищих навчальних закладах, обирають професію юриста.

Форми узагальнення: опис досвіду
Схвалено (ким, коли?): методична рада школи, рада міського методичного кабінету, вчена рада КОІППО імені В. О. Сухомлинського, 2007рік
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет, науково-методичний кабінет історії та суспільствознавства КОІППО імені В. О. Сухомлинського

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання досвіду: Своїм досвідом роботи вчителька постійно ділиться з колегами в рамках шкільних та міських методичних заходів. Проводить відкриті уроки, виступає з доповідями на семінарах, педагогічних радах, педагогічних читаннях, конференціях тощо. Є членом обласної творчої групи вчителів історії та правознавства при КОІППО імені В.Сухомлинського. Проводить тренінги з учнями,  батьками, вчителями та молоддю міста. Допомагає  професійному становленню молодих спеціалістів. Активна учасниця підготовки та проведення  Тижнів молодого вчителя, конкурсу "Молодий педагог”. Сприяє впровадженню в практику роботи своїх  колег інноваційних технологій навчання, перспективного педагогічного досвіду, педагогічної спадщини В.Сухомлинського. Багато років керує міським методичним  об’єднанням вчителів історії та правознавства. Організовує співпрацю з громадськими організаціями, міським музеєм, міськрайонним управлінням юстиції. Організовує творчі та туристсько-краєзнавчі поїздки учнів та вчителів (Чигирин, Суботів, Холодний Яр, о. Хортиця, Умань, Київ тощо). Має публікації в пресі. Бере участь у конференціях, семінарах, педагогічних виставках, конкурсах професійної майстерності. У 2005 році стала переможцем міського конкурсу на кращий урок з правознавства , лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2005” в номінації "Історія”, лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2007” в номінації "Правознавство”.
    Неодноразово виступала на міських, обласних конференціях, семінарах. Активну участь брала у підготовці та проведенні в місті Знам’янка обласного семінару керівників методичних об’єднань вчителів історії та правознавства.
    Світлана Миколаївна нагороджена грамотами виконавчого комітету Знам’янської міської ради, відділу освіти, обласної ради, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України. Має вищу кваліфікаційну категорію. Користується високим авторитетом та повагою колег, учнів та батьків.