Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я по батькові: Черевко Антоніна Іванівна
Рік народження: 1947
Освіта: вища
Фах: вчитель англійської мови
Звання, нагороди: звання «Заслужений вчитель України», 2003р., «Вчитель-методист»,1985р.
Посада: вчитель
Педагогічний стаж: 43 роки
Адреса досвіду: НВК, «Знамۥянська загальноосвітня школа 1-111 ступенів №2 – ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, 2-25-96, м.Знамۥянка Кіровоградської області


Інформація про досвід

Тема: Використання гуманної педагогіки В.Сухомлинського в навчанні англійської мови.

Мета: Створити на уроці і в позаурочний час сприятливі умови для реалізації гуманізації педагогічного процесу. Гуманістичні ідеї повинні знайти обов’язкове місце в духовному світі кожної дитини. Їх високоморальні вчинки є запорукою формування благородних людських почуттів та необхідною умовою духовно-морального прогресу суспільства.

    Знання іноземної мови – це важливий спосіб спілкування між народами, спосіб кращого ознайомлення з культурою країни, мова якої вивчається, зміцнення співробітництва, що є необхідною потребою для України. У кожного вчителя є своя мрія, яку він намагається втілити в життя. У  Черевко А.І. такою мрією є добиватись єдності поведінки і свідомості вихованців.
    В.О.Сухомлинський за такі загальнолюдські норми моральності дітей:
•    Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, добре було.
•    Плати за людські блага та щасливе дитинство добром.
•    «Без праці не можна чесно жити. Народ вчить: хто не працює, той не їсть…».
•    Навчання – твоя перша праця. Йдучи до школи, ти йдеш на роботу.
•    «Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним. Допомагай  товаришу в біді. Не завдавай людям прикрості. Поважай та шануй матір і батька…».
•    «Не будь байдужим до зла. Борись проти зла, обману, несправедливості. Будь непримиренним до того, хто прагне жити за рахунок інших людей, завдає лиха іншим людям, обкрадає суспільство».
•    Люби свою Батьківщину, будь мужнім і непохитним в боротьбі за велич і могутність Батьківщини.

Найвища наука життя – мудрість. А найвища мудрість – бути добрим. Доброта  й чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді – це завжди було у характері українського народу. В українських традиціях споконвіку зберігається звичка наділити прохаю чого, прихилити подорожнього, надати допомогу немічному, заступитися за беззахисного і скривдженого.
Що ж потрібно зробити для того, щоб згадані добрі звички і традиції, оте всенародне милосердя, що здавна властиве нашому народу, зберегти навіки?
Відповідь дають нам вислови відомих письменників і поетів:

«Раз добром зігріте серце
                                                   Вік не прохолоне…»
(Т.Г.Шевченко)

«Недостатньо бути добрим. А добро, що в тобі, повинно бути поширене в світі».
                                                                                                 (Гордон Хінклі)

Вагоме відображення у досвіді роботи Черевко А.І. знаходить проектна робота – найвдаліший метод розвитку творчості учнів, найбагатша  форма залучення їх до дослідної, пошукової роботи.
Навчання англійської мови методом проектів полягає в можливості кожного учня продемонструвати свої творчі здібності, використовуючи набуті знання з лексики, граматики, поділитись життєвим досвідом, розкрити в собі нові таланти.
Проектна робота служить  розвитку у учнів ініціативи, незалежності, уяви, самодисципліни, співпраці з іншими учнями.
У процесі навчання англійської мови Черевко А І. також застосовує відеоматеріали, які підвищують мотивацію і стимулюють мовну активність учнів, роблять процес навчання цікавим, сприяють більш глибокому розумінню і запам’ятовуванню матеріалу.
В ході перегляду та після перегляду відеоматеріалу учні усно і письмово виконують творчі завдання з висловлюванням власної точки зору на поставлені проблеми, емоційну реакцію учнів викликають дискусії, які проводяться вчителем після перегляду відеоматеріалу. При цьому для дискусії обираються проблеми цікаві для учнів даного віку.
Черевко А.І. глибоко переконана, що урок  лише тоді ефективний, коли він цікавий. Тому й намагається використовувати найрізноманітніші  прийоми мотивації учнів, серед яких найбільш вагомими є навчальні ігри, інтерактивні методи і прийоми, граматичні і фонетичні казки. Перед учнями молодшої школи з казками виступають члени шкільного наукового товариства, призери обласного конкурсу-захисту наукових робіт, яким 12 років керує Черевко А.І.
Черевко А.І. акцентує увагу на розвитку пізнавальної активності та творчого мислення своїх вихованців. В результаті – вихованці Черевко А.І.  упродовж багатьох  років є переможцями і призерами міських і обласних олімпіад з англійської мови. А їх письмові роботи відзначаються глибиною розкриття теми, оригінальністю суджень та вмінням аргументовано відстоювати свою думку.
У зв’язку з сучасними вимогами і завданнями навчання іноземній мові, ЧеревкоА.І. постійно працює над своїм самоудосконаленням, вивчаючи особливості інтерактивних технологій, надаючи перевагу нестандартним системам і рішенням.

Форма відбору:

•    Всеукраїнський професійний конкурс;
•    Регіональний професійний конкурс;
•    Інші професійні конкурси;
•    Українська виставка з освітніх досягнень;
•    Міжнародна виставка з освітніх досягнень;
•    Науково-методичне видання;
•    Інше.



Основні показники результативності: добре володіючи методикою викладання англійської мови, свої уроки та позакласні заходи Черевко А.І. проводить з використанням комунікативних методів та кращих інноваційних педагогічних технологій.
І як результат – десятки років підряд її вихованці є переможцями міських, призерами та переможцями обласних олімпіад, продовжують навчання в США, Великобританії, працюють учителями загальноосвітніх шкіл, викладачами вищих навчальних закладів.
Черевко А.І. є керівником секції «Англійська мова» наукового товариства учнів міста Знамۥянки. Слухачі секції успішно захищають наукові роботи на обласному рівні, є призерами конкурсів, отримують грамоти обласного відділу освіти.
Випускники Черевко А.І. працюють на залізничному транспорті, керівниками високих рівнів, працюють перекладачами у міністерстві закордонних справ України.

Форми узагальнення: опис досвіду.

Схвалено (ким, коли?): методична рада школи, рада міського методичного кабінету, вчена рада КОІППО імені В.О.Сухомлинського, 2012 рік.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет, науково-методичний кабінет англійської мови КОІППО імені В.О.Сухомлинського.

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання досвіду. Передовий педагогічний досвід учителя англійської мови Черевко Антоніни Іванівни народився в процесі її багаторічної  педагогічної діяльності по навчанню і вихованню учнів.
Досвід роботи Черевко Антоніни Іванівни з проблеми «Використання гуманної педагогіки В.О.Сухомлинського в навчанні англійської мови» є результатом творчого пошуку, який привів до виявлення нових педагогічних фактів, явищ, ідей, нових педагогічних цінностей, метою яких є підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
Черевко Антоніна Іванівна надає конкретну допомогу молодим учителям, організовуючи роботу школи передового педагогічного досвіду. Вона виділяє головну вирішальну ланку  у своєму досвіді, яка забезпечує високі результати роботи. Учителька виступає з повідомленнями на педрадах, з доповідями на науково-практичних конференціях, педагогічних читаннях, має узагальнюючі статті у періодичній пресі, статті Черевко А.І. друкуються в рубриці «Педагогічна майстерність» і представляють інтерес не тільки учителям англійської мови, а і громадськості міста. До дня народження В.О. Сухомлинського Черевко А.І. підготувала науково-методичні матеріали «Спадщина, яка завжди зі мною», Казки В.О.Сухомлинського англійською мовою.
Відвідуючи музей у Павлиській школі разом зі своїми учнями, учителька подарувала музею яскравий і цінний матеріал на згадку.
Багаторічні тісні зв’язки з педагогічною академією м.Кіровограда, її науковцями та студентами, підтверджують стабільність, неодноразове отримання високих результатів роботи, які ведуть до підвищення якості знань учнів, їх умінь, розвитку творчих здібностей.
Черевко Антоніна Іванівна впевнена, що використання її досвіду з проблеми «Використання гуманної педагогіки В.О.Сухомлинського в навчанні англійської мови» принесе успіх всім працюючим, небайдужим, знаючим, відданим школі колегам та удосконалить їх педагогічну майстерність.