Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title



Прізвище, ім’я, по батькові:
Мілікова  Антоніна  Іванівна
Рік народження: 1957    
Освіта: вища   
Фах: вчитель  математики
Звання, нагороди:  Почесна грамота Міністерства освіти України, 1996 р., знак «Відмінник освіти України», 2008 р.
Посада:  вчитель        
Педагогічний стаж:  34 р.
Адреса досвіду: НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2- ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область.
 
Інформація про досвід

Тема:  Оптимізація навчального процесу шляхом рівневої диференціації.
Мета:  Пошук та впровадження шляхів підвищення ефективності навчання учнів математиці. Створення робочого настрою дітей, допомога їм у подоланні труднощів при засвоєнні навчального матеріалу. Формування та розвиток основних груп компетентностей школярів, розвиток пізнавального інтересу та активізація здібностей учнів, забезпечення продуктивної творчої діяльності. 

Короткий зміст:

Свою діяльність вчитель   спрямовує в першу чергу на різносторонній розвиток особистості школяра, розкриття його здібностей і нахилів, підготовку до творчої діяльності. При організації навчального процесу враховує  індивідуальні особливості учнів, застосовує   диференційоване навчання, що дає можливість кожному учню працювати на будь-якому рівні навчальних досягнень і здобути відповідні результати. Учень сам вибирає рівень засвоєння навчального матеріалу. Диференціація навчання  сприяє зменшенню навантаження на дітей, які не можуть опанувати високий рівень навчальних досягнень, отриманню кожним учнем потрібного саме йому змісту навчального матеріалу, зникнення страху учня перед оцінюванням. Вчитель використовує такі способи диференціювання навчальних завдань: 
•    зміст завдань однаковий для всього класу, але для сильніших учнів    зменшує час на виконання, збільшує обсяг завдання, ускладнює способи виконання;
•    сильним учням пропонує уважно прочитати задачу, розв’язати її виразом, скласти подібну; середнім – розв’язати задачу двома способами; слабшим – розв’язати задачу діями за запитаннями;
•    спільне завдання для всього класу, а для слабких дітей – допоміжні матеріали, що полегшують його виконання (зразок, таблиця,  відповідь, схема) .
 Диференційовані завдання вчитеь використовує на різних етапах уроку. Під час підготовки учнів до засвоєння складного нового матеріалу такі завдання спрямовані на ліквідацію прогалин у засвоєні учнями опорного матеріалу або розширення чи поглиблення знань і вмінь. На етапі закріплення і застосування знань добирає завдання, які дають змогу точніше врахувати, що різним групам дітей потрібне різне за часом і складністю навантаження. Клас розбито на дві групи (сильніші і слабші учні),  одна група працює з допомогою вчителя, а інша виконує завдання самостійно або всі учні класу працюють самостійно, але сильніші учні отримують більш складне завдання, слабші учні -  більш просте. Застосовує в практиці і диференціацію домашніх завдань. Подібна організація навчальної діяльності учнів стимулює пошукову діяльність школярів, пробуджують дитячу допитливість.

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше


Основні показники результативності:
Щороку учні є учасниками та переможцями міських   та обласних олімпіад, Всеукраїнського конкурсу «Кенгуру»; велика кількість її вихованців продовжує  навчання в технічних  вищих навчальних закладах.  

Форма узагальнення: опис досвіду

Схвалено (ким? коли?): методична рада школи, 2008 р., методична рада міського методичного кабінету, 2008 р.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання: Вчитель ділиться своїм досвідом на міських та обласних семінарах, конференціях, виступає на педрадах, на засіданні   методичного об’єднання, курсах підвищення кваліфікації.