Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title


Прізвище, ім’я, по батькові:
  Євтушенко Леонід Дмитрович
Piк народження: 1955  
Ocвiтa: вища 
Фах: фізика, викладач фізики
Звання, нагороди: старший вчитель. Почесна грамота відділу освіти Знам'янського міськвиконкому, 2004 .
Посада: заступник директора з НВР 
Педагогічний стаж: 34 років
Адреса досвіду: НВК «Знам'янська загальноосвітня школа I - III ступенів №2 - ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, м.Знам'янка, Кіровоградська область, т. 8 - 05233 - 2-21-1 0

Інформація про досвід

Тема: Удосконалений демонстрацийний експеримент для вивчення електричного поля
Мета: Ознайомити з нетрадиційними приладами для спостереження та вивчення властивостей електричних полів, конструкціею індикаторів напрямку електричного поля та методикою їх застосування в дослідах з електростатики.

Короткий зміст

Навчальний фізичний експеримент у вигляді демонстраційних дослідів i лабораторних робіт є невід'ємною частиною курсу фізики. Зміст дослідів повинен з повною ясністю доводитися до розуміння кожного з присутніх на уроці. 3 цією метою демонстрація повинна повністю задовольняти таким вимогам, як достатньою наглядністю (видимістю) для уcix учнів класу, переконливістю, короткочасністю, мати естетичний вигляд, бути змістовними, емоційними, цікавими, такими, що на довго запам'ятовуються.
Демонстрація повинна визивати не лише розумове сприйняття учнями, а й діяти на їх уявлення. Сучасний фізичний демонстраційний експеримент можна умовно представити, як натуральний, модельний та розумовий.
Найчастіше використовуються натуральні досліди, які в своїй більшості демонструють лише зовнішні ознаки явищ, процесів i не розкривають при цьому їх фізичної сутності.
Заповнити цю прогалину повинні модельні досліди, які мають допомогти учням з'ясувати саме внутрішній механізм явищ, виявити причинно-наслідкові зв'язки, сприяти розумінню i поясненню різних фізичних закономірностей. Саме тому доцільно надавати перевагу таким експериментам, які б сприяли розумінню природи i механізму протікання фізичних явищ, процсів i закономірностей, які їх описують.
Продовжуються пошуки нових дослідв, розробляються методики їх демонстрацій, удосконалюються конструкції приладів. Саме такий індикатор електричного поля, за допомогою якого пропонується досліджувати конфігурацію найпростіших електричних полів, що вивчаються в шкільному кypci фізики. Це солом'яна трубочка, що може обертатися навколо oci. Bicь проходить через середину трубочки перпендикулярно до її власної  oci.
Пропонуються piзнi варіанти конструкції, які передбачають використання індикатора в тих випадках, коли джерело поля розташоване в горизонтальній або у вертикальній площині. Зручним є варіант конструкції індикатора, коли його вicь закріплена на переносному тримачі. За допомогою «солом'яних» індикаторів можна легко дослідити стаціонарне поле поблизу лінійного провідника зі струмом.
Принцип дїї запропонованого індикатора грунтується на здатності внесеної в електричне поле соломинки орієнтуватися так, щоб и вicь була розташована вздовж силових ліній поля. Тобто соломинка - індикатор в електричному полі поводиться як електричний диполь. Таким чином, соломинка матеріалізує(візуалізує) умовні силові ліннїї, за допомогою яких прийнято графічно описувати електричні поля.

Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс       
  • Регіональний профсійний конкурс       
  • Інші професійні конкурси       
  • Всеукраїнська виставка освітніх досягнень       
  • Міжнародна виставка освітніх досягнень
  • Науково - методичне видання       
  • Інше   
Ocновнi показники результативності:
Вихованці є переможцями шкільних, міських, регіональних олімпіад з фізики, а також часто учасниками обласних олімпіад 2011/2012 н.р.: мікська олімтада з фізики, перше місце - Льовушкіна Я.(9 клас), Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня», учасників 28, добрий результат 11 учнів, відмінний результат - Липкан Д. (7 клас).

Форма узагальнення: опис досвіду
Схвалено ( ким?коли?): рада міського методичного кабінету, 2012 piк, методична рада школи, 2012 piк.
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет.

Шляхи розповсюдження в системі  післядипломної педагогічної ocвiти 

Інформація про використання: виступи на засіданні методичного об'еднання вчителів фізики міста, а також перед слухачами курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики області в К0ІППО iмeнi В.О. Сухомлинського з демонстрацією приладів та методикою.