Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім'я, по батькові: Довженко Катерина Володимирівна
Рік народження: 1963
Освіта: вища   
Фах: вчитель початкових класів
Звання, нагороди: звання «Вчитель – методист»; Почесна грамота відділу народної освіти Знам‘янського міськвиконкому, 23.08.90; Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, 19.06.08.
Посада: вчитель початкових класів   
Педагогічний стаж: 28 років
Адреса досвіду: НВК «Знам‘янська ЗШ І – ІІІ ступенів № 2 – ліцей», пр. ВЛКСМ, 9, м. Знам‘янка, Кіровоградська область, т. 2-21-10

Інформація про досвід

Тема: Використання самооцінювання  як складової самоуправління, сходинки до розвитку самостійності учнів.

Мета: Ознайомити з новими інтерактивними формами і методами оцінювання учнів на уроці; стимулювати навчальний інтерес і пізнавальну діяльність учнів шляхом розвитку вміння дітей самостійно оцінювати власні досягнення, потреби, можливості, життєві перспективи, недоліки та проблеми, що є важливою складовою і самостійного навчання, і самоактуалізації особистості.

Короткий зміст:

Досвід знайомить з новими формами і методами оцінювання учнів на уроці, які допомагають дитині більш об’єктивно відноситися до виставленого вчителем підсумкового балу, батькам – дозволяють прослідкувати роботу дитини на уроці і оцінити її успіхи, а при необхідності разом з педагогом визначити шляхи подолання виникаючих проблем. Передбачено самооцінювання учня та оцінювання учнями один одного, бо головна мета оцінювання – поліпшення навчання учнів.
Ставлячи собі оцінку, учень глибше розуміє і міру своїх успіхів, і власні проблеми. Таким чином, така суб'єктивована і змістовна оцінка повністю позбавлена авторитарної складової і переорієнтовує весь процес оціночної діяльності в школі на дитину, її розвиток і формування її особистості.
Оцінка самими учнями своєї роботи (своєї особисто або своїх колег), а також уроку в цілому є цінним методом оцінювання. Застосувавши цей метод, педагог може багато чого дізнатися про себе й учнів, а також про якість навчального процесу.
Розвиваючи вміння дітей оцінювати свою діяльність на уроці формується особистість в цілому кожного школяра.
    Якщо наша мета – навчити учня навчатися впродовж  життя, то треба його також навчити, як оцінювати себе та інших, застосовуючи певні критерії.
Не обсяг знань, умінь і навичок, які набула дитина, а міра участі самої дитини у процесі здобуття знань і їх оцінюванні визначає ефективність навчання. Такі уроки передбачають врахування індивідуально – визначеного підходу до кожного учасника, стимулюють пізнавальну активність, визначають шлях до здобуття ґрунтовних знань, умінь і навичок.
Провідною ідеєю досвіду є широке застосування системи само -  оцінювання і взаємооцінювання, які спрямовані на активізацію навчальної діяльності школярів, допомагають формуванню в школяра зацікавленого ставлення до критики, висловленої на його адресу, зміцнюють відчуття значущості в колективі, сприяють усвідомленню турботи про нього товариша.
    Досвід є досить актуальним, бо самооцінка учнями досягнутих у процесі навчання результатів є важливим стимулом навчання. Вона сприяє формуванню мотиву, який тісно пов‘язаний з інтересом до учіння, почуттям задоволення від успіхів, радістю від подолання труднощів і досягнення мети.
 
Форма відбору:
  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка з освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка з освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше

Основні показники результативності: вихованці є переможцями Шкільного та міського туру ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
2007-2008 н.р. – Липкан Дмитро ІІІ місце;
2008-2009 н.р. – Демчук Анастасія ІІ місце;
2011-2012 н. р. – Шабатура Катерина І місце.

Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру-2012»:
добрий результат показали –
Амбросова Тетяна
Горіна Валерія
Колодочка Максим
Лимаренко Олександр
Носкова Наталія
Пойда Альбіна
Шабатура Катерина

Всеукраїнського конкурсу «Колосок-2011»:
Срібний колосок отримали –
Амбросова Тетяна
Колодочка Максим
Лимаренко Олександр
Савченко Дмитро
Стогній Дар’я
Шабатура Катерина

Форма узагальнення: опис досвіду
 
Схвалено (ким, коли?): методичною радою школи, 2008 рік; радою міського методичного кабінету, 2008 рік; методичною радою науково – методичного кабінету початкової школи і дошкільного виховання КОІППО імені В.О. Сухомлинського, 2008 рік.
 
Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет, науково – методичний кабінет початкової школи і дошкільного виховання КОІППО імені В.О.Сухомлинського



Шляхи розповсюдження в системі післядипломноі педагогічної освіти області

Інформація про використання досвіду:
    Вчитель ділиться своїм досвідом на семінарах, курсах підвищення кваліфікації вчителів, конференціях, педагогічних читаннях.
Досвід репрезентативний, має підтвердження у роботі інших педагогів, інших шкіл, є оптимальним в досягненні основної мети навчальних предметів початкової  і старшої школи і цікавим для всіх вчителів, тому що оцінювання має на меті розширення оцінювального спектра, з включенням у нього аналізу нових умінь, навичок та цінностей, що формуються в учнів.