Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Адреса
Україна, Кіровоградська область,
м. Знам'янка, пр. Шкільний, 9
Контакти
т. 0523374561
e-mail: nvk-school-2@ukr.net
Символіка
Герб школи

"Духовність. Знання. Творчість."

Прапор школи


...
Національна гаряча лінія
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
...
...
...
...
...
Block title
Прізвище, ім’я, по батькові: Давидова Тетяна Андріївна
Рік народження: 1960  
Освіта: вища   
Фах: вчитель української мови і літератури
Звання, нагороди: грамота відділу освіти Знам’янського виконавчого комітету, 2003р., Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, 2008 р.
Посада:  вчитель        
Педагогічний стаж:  29р.
Адреса досвіду: НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2- ліцей», проспект ВЛКСМ, 9, м. Знам’янка, Кіровоградська область.
 
Інформація про досвід

Тема: Розвиток комунікативних здібностей учнів на основі культурологічних надбань рідного краю
Мета:  Формування особистості на основі використання літератури та усної народної творчості рідного краю, краєзнавчих та музейних матеріалів; формувати в учнів життєву позицію, навички аргументування власної думки; формувати вміння працювати в парах, групах чи самостійно; розвивати  пізнавальну активність; збагачувати словниковий запас; виховувати толерантність, національну свідомість, позитивні моральні якості

Короткий зміст: 

  На уроках української мови і літератури Тетяна Андріївна виховує в учнів почуття патріотизму, любов і пошану до своєї «малої батьківщини»-Єлисаветградщини. Учень не пасивний спостерігач на уроці, а дослідник з критичним мисленням, вмінням робити висновки, аргументувати свої думки. 
Учні залучаються до пошукової роботи, працюють над створенням проектів з української літератури.
Досвід вчительки пропонує форми роботи, які спрямовують учнів не на репродуктивне відтворення матеріалу, а на розвиток вмінь і навичок, активізацію самостійно здобутої інформації, співпраці, співтворчості. При цьому у дітей розвивається інтерес до знань, позитивне ставлення до навчання, закріплюються розумові, творчі, індивідуальні здібності.
  Досвід роботи  можна використовувати у класах з різним рівнем знань учнів, як на уроках, так і в позакласній роботі з предмета.
  Використання  інноваційних технологій: робота в малих групах, метод гронування („асоціативний кущ”), „Спільне опитування”, „метод „театралізації”, „Драматична  інтерпретація”, „Навчання на контрасті”, „Мозкова атака”, керована діяльність – читання з передбаченням,  взаємонавчання, написання есе, „Збережи останнє слово для мене”, „Дискусійна мережа”, „Сенкан”, „Кубування”, „Ромашка Блума”, метод прогнозів, проектів сприяє міцному засвоєнню знань, умінь та навичок, створенню ситуації успіху для невпевнених у своїх силах учнів, забезпеченню розумового розвитку учнів, формуванню активної , самодостатньої,творчої особистості 
 
Форма відбору:

  • Всеукраїнський професійний конкурс
  • Регіональний професійний конкурс
  • Інші професійні конкурси
  • Всеукраїнська виставка освітніх досягнень
  • Міжнародна виставка освітніх досягнень
  • Науково-методичне видання
  • Інше


Основні показники результативності:
Учні є учасниками та переможцями міських  олімпіад,  навчаються у вищих навчальних закладах, пишуть вірші, вступають на журналістське відділення,  оволодівають мовними спеціальностями у ВНЗ (Лопата Ірина, Будюк Катерина 2011р.). У 2011р. Веселова Тетяна та Коноваленко Марія стали переможцями міської олімпіади з російської мови (ІІмісце). Міщенко Анастасія зайняла ІІ місце на міському конкурсі ім.П.Яцика.

Форма узагальнення: опис досвіду

Схвалено (ким? коли?): методична рада школи, 2008 р., методична рада міського методичного кабінету, 2008 р.

Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області

Інформація про використання: Вчитель ділиться своїм досвідом на міських та обласних семінарах, конференціях, виступає на педрадах, курсах підвищення кваліфікації,   проводить відкриті уроки.